تبلیغات
سیاسی-اجتماعی - تشکل های کوچک اسلامی زمینه ساز تحقق دولت و جامعه اسلامی

سیاسی-اجتماعی

بنده معتقدم برای تحقق دولت اسلامی باید به فکر تشکیل کشور اسلامی بود، بدون شکل پذیری ان دولت اسلامی شکل نمی گیرد، حتی اگر هم تشکیل شد یک کار سطحی و مقطعی خواهد بودتحقق دولت یک کار مقطعی نیست و مربوط به بخش خاصی هم نیست  دولت نیاز به مدیران اسلام گرایی دارد که از قبل می بایست در بخش های خاصی آموزشی دیده باشند لذا باید واحد ها و مراکز ما به سمت اسلامی شدن بروند.دولت باید بر پایه اقتصاد خود مدیریت کند و این اقتصاد تنها دولتی نیست و بخش عظیمی از آن واحدهای تجاری خصوصی است پس باید مراکز اقتصادی خصوصی ان اسلامی گردد این همان جامعه اسلامی است.بدون زمینه و بستر اقتصادی اسلامی نمی توان بنای یک کار اسلامی را گذاشت لذا تحقق دولت اسلامی می طلبد که ما تلاش خود را بر روی تشکیل یک کشور اسلامی نیز متمرکز کنیم این دو بخش لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی، تمدن بزرگ اسلامی

دراین پنج مرحله برنامه بزرگ اسلامی ما تا ظهور منجی موعود که نگاه می کنیم آنچه که باید در واقعیت و بصورت پشت سرهم تحقق پیدا کند چیزی جز مراحل ذکر شده نیست اما این بدان معنا نمی باشد که بستر های تحقق چنین برنامه ای خود تابه ای از این روند باشند یعنی انقلاب اسلامی در ظاهر چرا زمینه تحقق حکومت اسلامی گردید اما این ایده حکومت اسلامی، حکومت دینی بوده که بستر را برای یک انقلاب آن هم از نوع اسلامی آن آماده کرده است. اشتباه در همین بخش خیلی ها را بعد انقلاب حتی تاکنون به جاده های انحرافی کشانده است. کسانی که فکر می کنند این انقلاب بوده که بعدا آن  تصمیم گرفته شد حکومت از نوع حکومت فقها باشد از لحاظ نوع اجرا چرا چنین بود اما از لحاظ بستر سازی این اسلام و فقهای ان بودند که زمینه انقلاب را فراهم نموده اند.

امام (ره) در سال های 42 نظریه ولایت فقیه را مطرح کرده اند و در زمان های تبعید خود به تشریح حکومت دینی می پردازند و این نظریه و این ایده که ملت را به حرکت در می اورد ان هم از مساجد، تکایا و هیاتها

توضیحاتی که ذکر شد برای بیان ای مطلب است که تحقق پنج مرحله از برنامه ها ضرورتا نباید بر اساس ترتیب ذکر شده باشد انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی انجام شد و اکنون ما در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم اما سوال اینجاست که ابتدا باید دولت اسلامی شود و بعد به فکر کشور اسلامی باشیم و یا اینکه مانند دو مرحله اول بسترهای تحقق به گونه ای دیگر باید شکل بگیرد. بنده معتقدم برای تحقق دولت اسلامی باید به فکر تشکیل کشور اسلامی بود، بدون شکل پذیری ان دولت اسلامی شکل نمی گیرد، حتی اگر هم تشکیل شد یک کار سطحی و مقطعی خواهد بودتحقق دولت یک کار مقطعی نیست و مربوط به بخش خاصی هم نیست  دولت نیاز به مدیران اسلام گرایی دارد که از قبل می بایست در بخش های خاصی آموزشی دیده باشند لذا باید واحد ها و مراکز ما به سمت اسلامی شدن بروند. دولت باید بر پایه اقتصاد خود مدیریت کند و این اقتصاد تنها دولتی نیست و بخش عظیمی از آن واحدهای تجاری خصوصی است پس باید مراکز اقتصادی خصوصی ان اسلامی گردد این همان جامعه اسلامی است. بدون زمینه و بستر اقتصادی اسلامی نمی توان بنای یک کار اسلامی را گذاشت لذا تحقق دولت اسلامی می طلبد که ما تلاش خود را بر روی تشکیل یک کشور اسلامی نیز متمرکز کنیم این دو بخش لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

ما برای داشتن دولت اسلامی باید در جامعه اسلامی خودمان به اموزش مدیران و بخش های ان بپردازیم چه دولتی چه خصوصی

مراکز بزرگ اموزشی ما در این قسمت نقش های بسیار مهمی دارند انها باید به اموزش گروهها مختلف بپردازند و هرکس از اعضاء آن گروه باید در مناطق و محلات خود ضمن اجرای عملی ان برنامه به تشریح عملکرد و برنامه های خود بپردازند.

 بطور مثال من در اینجا چند بخش از مراکز دولت و جامعه اسلامی را در زمینه سیاسی و اقتصادی بیان می کنم.

 ما معتقدیم حزب یک مدل و ایده غربی برای تشکیل دولت و  برای ارائه نظرات سطح جامعه به مقاماتشان می باشد و این با برنامه های دینی ما مطابقت ندارد لذا باید در جامعه اسلامی خودمان یک مدل تشکیلاتی به زبان خودمان مطرح کنیم دین اسلام خود مدعی یکی از بی بدیل ترین مدل های تشکیلاتی اجتماعی می باشد. که وقتی به ان دقت می کنیم هیچ تئوری تشکیلاتی دیگر را در مصاف با ان در نمیابیم هیچ حزبی در دنیا وجود ندارد که در ان مردم به اختیار خودشان هر هفته یا هر روز به مراکز آن بروند و به کارهای تشکیلاتی خود بپردازند شاید تنها مدیران ان این عمل را انجام دهند. آنها نیز به تبلیغات های گسترده ای برای جذب مخاطب دارند اما در تشکیلات اسلامی مردم هر هفته خود بدون دعوت خاصی در اجتماعات بزرگ سیاسی الهی نماز جمعه جمع می شوند و به بررسی مسائل روز خود می پردازند مراکز محلی مساجد محل جمع شدن روزانه مردم میباشد که ضمن اجرای برنامه تعبدی خود به رفع مشکلات اجتماعی محلات خود می پردازند، اجتماعات بزرگ هیاتها که در آن به تشریح اندیشه های سیاسی در مقاطع حساس دین خود می پردازند که روزهای همچون روز عاشورا تجلی بزرگ این برنامه هاست.

و این تشکیلات بهترین نمونه تشکیلاتی در جامعه اسلامی است و برطرف کردن موانع ای که به علت عدم توجه ما به این نگاه اسلام و رفتن به سمت برنامه های غیر دینی غرب به وجود آمد می تواند به ما کمک شایانی کند.

برپایی تشکل های دینی در مساجد مانند هیاتها بایک شکل و شیوه دقیق و منظم تشکیلاتی در این زمان بسیار مهم می باشد.هیاتها که در کنار مساجد برپا گردند و شروع به کارهای تشکیلاتی نمایند در همین تشکیلات می توان به اموزش مدیران پرداخت و ارتباط های سیاسی اجتماعی فرهنگی را برقرارنمود.

در جامعه حزبی این حزب است که به بیان برنامه و نوع عملکرد اعضاء و طرفداران خود می پردازد و این با قوانین دینی ما سنخیتی ندارد در حکومت ولایی این ولی فقیه است که برنامه می دهد رهبران حزبی می توانند کسانی باشند که ارتباط زیادی با دین نداشته و ندارند در صورتی که شخص مسلمان تمامی امورات زندگی او با دینش عجین شده است.

 در حوزه اقتصادی نیز چنین است دین ما برای واحد های اقتصادی خود برنامه های خاص خود را دارد شیوه اداره کردن حکومت اسلامی با این چیزی که الان در دنیا مطرح می شود تفاوت زیادی دارد اسلام برای مردم خود برنامه های مالی مشخصی دارد خمس زکات مالیات های مشخص شده خود برنامه های مالی بزرگ دولت اسلامی است اخلاق و قوانین اقتصادی اسلامی به هیچ عنوان با سیستم ربوی اقتصاد غرب یکی نمی تواند باشد.

 

نظرات() 
hack tokens chaturbate
دوشنبه 14 اسفند 1396 08:11 ب.ظ
شما مطمئنا می توانید مهارت های خود را در کار ببینید
تو نوشتی جهان امیدوار است حتی بیشتر نویسندگان پرشور مانند
شما که نمی ترسیدید بگویید چگونه آنها ایمان آورده اند.
در تمام زمانها بعد از قلب خود بروید
islash heroes hack
یکشنبه 6 اسفند 1396 10:18 ب.ظ
اگر کسی بخواهد دیدگاه کارشناسانه در مورد انجام یک وبلاگ را پس از آن داشته باشد، من توصیه می کنم او را به پرداخت یک
به این وب سایت مراجعه کنید، کار خوب را ادامه دهید.
unkilled hack
شنبه 5 اسفند 1396 01:06 ق.ظ
سلام! من می توانستم سوگند یاد کنم قبل از بعد از این وبلاگ دیدار کرده ام
از طریق بسیاری از مقالاتی که متوجه شدم این کار را می کنم
جدید به من به هر حال، من کاملا خوشحالم که آن را کشف کردم و آن را نشانه گذاری خواهم کرد
و چک کردن به طور منظم!
How do you treat Achilles tendonitis?
یکشنبه 15 مرداد 1396 10:34 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting
videos to your site when you could be giving us something informative to read?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :